Wózki teleskopowe i ich maksymalny udźwig.

Obecnie wózki widłowe są popularnie wykorzystywane w bardzo wielu branżach. Teraz używa się ich nie tylko w magazynach oraz firmach produkcyjnych, ale również w przetwórniach, a także na gospodarstwach rolniczych. Można nawet powiedzieć, że obecnie wózek widłowy stał się przymiotem nowoczesnego rolnika, który wie, ze także w tej branży trzeba iść z duchem czasu.

Możliwości każdego wózka teleskopowego, są zazwyczaj określone przez jego maksymalny udźwig. Obecne wózki teleskopowe mogą pochwalić się pod tym względem bardzo dobrymi parametrami, a producenci tych maszyn wciąż próbują się prześcigać w możliwościach swojego sprzętu.

Udźwig wózków teleskopowych jest liczony oczywiście w tonach. Te większe urządzenia pozwalają na to, aby przenieść materiały o ciężarze nawet kilkudziesięciu ton, co jest już bardzo dużą wartością. Zazwyczaj jest to nota pomiędzy dziesięcioma, a trzydziestoma tonami, jednakże zdarzają się jeszcze inne wartości maksymalnego udźwigu. Proporcjonalnie mniejsze maszyny, mają mniejsze możliwości, przez co też ich cena jest znacznie niższa.

Przez tą dość dużą różnorodność można powiedzieć, że każdy zainteresowany może znaleźć coś dla swoich potrzeb. Nie ważne czy działa on w branży rolniczej, produkcyjnej, czy też prowadzi magazyn, bo i tak producenci dostarczający takich sprzętów na rynku, będą wiedzieli co można mu zaproponować.